Wiadomości z tagiem Czasopisma  RSS
"Science": możemy uratować Ziemię, jeśli zasadzimy nowe drzewa

Dodano: 17.07.2019 21:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zalesianie nowych terenów na skalę światową może odwrócić niekorzystne zmiany klimatyczne – wynika z najnowszych badań opublikowanych przez prestiżowe czasopismo "Science". Wynika to z potencjału roślin do pochłaniania dwutlenku węgla.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Dwa ważne odkrycia naukowców z UJ. "Złota klatka" zrewolucjonizuje farmakoterapię?

Dodano: 17.07.2019 21:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego dokonali w ostatnim czasie dwóch ważnych odkryć w dziecinie bionanotechnologii. Publikacje na ten temat ukazały się w prestiżowych czasopismach naukowych – jedna z nich w "Nature", druga w "Nano Letters".

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Tasiemiec zaatakował mózg 18-latka. Pacjent nie przeżył

Dodano: 17.07.2019 21:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Do wyjątkowego przypadku cysticerkozy, czyli zakażenia tasiemcem uzbrojonym doszło w Indiach. 18-latek miał tak dużą liczbę pasożytów w swoim mózgu, że nie udało się go uratować. Przypadek opisany został w najnowszym wydaniu czasopisma naukowego "New England Journal of Medicine".

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Człowiek wyszedł z Afryki dużo wcześniej, niż myśleliśmy

Dodano: 11.07.2019 10:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nasi przodkowie mogli wyjść z Afryki ponad 150 tysięcy lat wcześniej, niż do tej pory przypuszczaliśmy. Przekonują o tym najnowsze badania czaszek, znalezionych w greckiej jaskini jeszcze w latach 70. ubiegłego stulecia. Wtedy uznano je za szczątki neandertalczyków, teraz okazuje się, że jedna z nich należała już prawdopodobnie do przedstawiciela Homo sapiens. Międzynarodowy zespół naukowców, pod kierunkiem badaczy z Tybingi i Aten, pisze o tym w najnowszym numerze czasopisma "Nature".

Źródło: www.rmf24.pl

Tańcząca papuga sama uczy się nowych ruchów

Dodano: 08.07.2019 17:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Słynna papuga kakadu żółtoczuba Snowball, która skradła serce internautów 10 lat temu tańcząc do muzyki grupy Backstreet Boys, potrafi znacznie więcej, niż do tej pory się wydawało. Mimo braku tanecznej edukacji, potrafi wymyślać nowe ruchy i układy choreograficzne. Piszą o tym na łamach czasopisma "Current Biology" naukowcy z Tufts University i Harvard University. Okazuje się, że w odpowiedzi na brzmienie muzyki ptak nie tylko podskakuje do rytmu, ale spontanicznie wykonuje nowe gesty, nie ograniczające się do podnoszenia nogi i potrząsania...

Źródło: www.rmf24.pl

Sadźmy drzewa. Lasy mogą uratować nam klimat!

Dodano: 05.07.2019 14:58 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Przywracanie pokrywy leśnej na Ziemi, tam, gdzie jest to możliwe, może okazać się najskuteczniejszą metodą walki z ociepleniem klimatu - piszą na łamach czasopisma "Science" badacze z Crowther Lab przy Politechnice Federalnej (ETH) w Zurychu. Ich przełomowa praca pokazuje, że lasy mogą przechwycić nawet dwie trzecie wyemitowanych przez gospodarkę człowieka gazów cieplarnianych. By tak się stało, powinniśmy zalesić teren porównywalny z obszarem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Co najistotniejsze, można to zrobić praktycznie bez zmniejszania...

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami