Wiadomości z tagiem Żołnierze  RSS
Pośmiertny awans legendarnego żołnierza Armii Krajowej

Dodano: 22.06.2019 16:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Stanisław Grabda, pseudonim „Bem”, legendarny żołnierz Armii Krajowej, a także Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych został pośmiertnie mianowany na stopień kapitana. Uroczystości awansu odbyły się w Chmielniku.

Źródło: www.radio.kielce.pl

W Chmielniku uhonorują legendarnego żołnierza AK i NSZ

Dodano: 22.06.2019 7:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Porucznik Stanisław Grabda ps. „Bem” zostanie dziś pośmiertnie mianowany na wyższy stopień wojskowy. Uroczystości z tej okazji odbędą się w Chmielniku. Stanisław Grabda „Bem” był żołnierzem Armii Krajowej oraz Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Pochodził z okolic Chmielnika.

Źródło: www.radio.kielce.pl

10. Opolska Brygada Logistyczna znów zaprezentuje się w stolicy regionu. Jednostka ma 20 lat

Dodano: 21.06.2019 14:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kilka inicjatyw na przyszły tydzień przygotowuje 10. Opolska Brygada Logistyczna w związku ze swoim 20-leciem. Część wydarzeń nie będzie ogólnodostępna, ale w kilku przypadkach logistycy zamierzają wyjść z koszar do mieszkańców.- Chodzi między innymi o poniedziałkowe (24.06) otwarcie wystawy na Rynku w Opolu - mówi kapitan Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.- Wystawa jest poświęcona 20-letniemu dorobkowi 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców miasta, więc w ramach spaceru zachęcamy do przyjścia na Rynek i obejrzenia plansz. To okazja do zapoznania się z tym, co robiliśmy przez 20 lat w kraju oraz na misjach zagranicznych.Na środę (26.06) zaplanowano też marszobieg z koszar na Rynek w Opolu. Żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych opolskiego garnizonu będzie można zobaczyć na ulicy Hallera, Niemodlińskiej czy Spychalskiego między 18:00 a 19:00. - To nie będą szczególnie duże utrudnienia dla kierowców. Postaramy się szybko przeprowadzić ten marszobieg. Nie będzie jednoczesnego zamknięcia całej trasy, ale bieżące wyłączanie ruchu na odcinkach, gdzie aktualnie znajdą się żołnierze. Nie powinno ...

Źródło: radio.opole.pl

Steel Division II - dziś premiera realistycznej strategii z akcją w czasach II wojny światowej

Dodano: 20.06.2019 17:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rok 1944, front wschodni. Przejmij dowództwo nad tysiącami żołnierzy i pokieruj potężnymi maszynami, odtwarzając operację Bagration. Gra Steel Division 2 jest już dostępna w sprzedaży.

Źródło: www.benchmark.pl

Żołnierze i strażacy ruszyli na pomoc mieszkańcom podtopionej Lubelszczyzny

Dodano: 20.06.2019 9:18 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Podtopionych sto budynków, ewakuowanych 18 osób. To bilans intensywnego deszczu, który w środę dał się we znaki mieszkańcom gminy Modliborzyce na Lubelszczyźnie. Dziś do akcji oprócz strażaków, wkroczyli też żołnierze.

Źródło: www.rmf24.pl

Gwałtowna nawałnica na Lubelszczyźnie. Trwa usuwanie skutków

Dodano: 20.06.2019 9:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Strażacy i żołnierze WOT usuwają skutki gwałtownej ulewy, która w środę po południu przeszła na terenie gminy Modliborzyce w województwie lubelskim. W trzech miejscowościach woda podtopiła około stu budynków. Ewakuowano 18 osób.

Źródło: fakty.interia.pl

dziś, 20 cze 20:00 (TVP Historia) - Wojna wietnamska

Dodano: 20.06.2019 6:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Przebieg wojny w Wietnamie. W serialu znalazły się liczne relacje świadków, żołnierzy oraz cywili z obu stron barykady. W dokumencie pokazano m.in....

Źródło: teletydzien.interia.pl

Milion złotych za dzieciństwo za kratkami. Zadośćuczynienie dla córki Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 19.06.2019 18:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Magdalena Zarzycka-Redwan, córka Żołnierzy Wyklętych, dostanie milion złotych zadośćuczynienia za dzieciństwo spędzone w więzieniu. Jej matka zmarła przy porodzie, kobieta pierwsze dwa lata życia pozostawała za kratkami.

Źródło: www.money.pl

Bez ich wsparcia żołnierz na współczesnym polu walki znaczy niewiele. 55. Batalion Remontowy w Opolu świętuje

Dodano: 19.06.2019 17:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Dbają o sprawność wozów bojowych, uzbrojenia i sprzętu łączności. 55. Batalion Remontowy z Opola świętuje 52. urodziny. Choć jubileusz przypada na 28. czerwca, dziś (19.06) żołnierze wzięli udział w oficjalnych uroczystościach na terenie koszar.- Zawsze byliśmy jednostką ciężko pracującą przy sprzęcie dla zabezpieczających wojsk. Święto naszego batalionu to okazja do podziękowania i docenienia zasług pracowników cywilnych oraz wojskowych - mówi ppłk. Andrzej Rakowski, dowódca 55. Batalionu Remontowego w Opolu. - Staramy się chwalić naszymi sukcesami i tym sukcesem w bieżącym roku jest nowe otwarcie wyremontowanej hali służącej do remontu pojazdów kołowych, ośmiostanowiskowej, łącznie ze stacją diagnostyczną. Kolokwialnie można powiedzieć, że to już taki XXI wiek. Ludzie, którzy pracują i uczestniczą w tym procesie, którym my przez krótką chwilę możemy się pochwalić, są dziś przez dowództwo szczególnie wyróżniani.- Jesteśmy jednostką typowo logistyczną, która zajmuje się zabezpieczeniem technicznym - mówi ppor. Paweł Krzyżanowski z 55. Batalionu Remontowego w Opolu, jeden z wyróżnionych żołnierzy. - Przede wszystkim skupiamy się na naprawach bieżących, konserwacyjnych, obsługiwaniu okr ...

Źródło: radio.opole.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami